ShowjumpingIreland
Ballivor
Show
, 0, Dublin
Leinster
Saturday 7 June 1997
E 0-15
Horse Competition
Fence Height: 0cms
Back to Competitions
Print
Animal Name
Rider Name
Owner Name
Flt1
Time 1
Flt2
Time 2
Flt3
Time 3
H/C
Place
Points
Rider Points
Ballajora
Mark Kyle
Jonie Griffin
C
C
C
1
1
0
Bandalero
Paraic Geraghty
Gerard Mcdermott
C
C
C
1
1
0
Celtic Cruise
Sheila Murphy
Sheila Murphy
C
C
C
1
1
0
Centre Point
James Mcevoy
Archived_Animals Archived_Animals
C
C
C
1
1
0
Civil-Servant
Anna Richardson
Teresa O'loughlin
C
C
C
1
1
0
Cuffesgrange Probably
Con Mcelroy
Con Mcelroy
C
C
C
1
1
0
Derrevarragh Candle
Robert Fagan
Margaret Fagan
C
C
C
1
1
0
Diamond Eve
Mark Hughes
Tom Treanor
C
C
C
1
1
0
Drumacoon Clover Leaf
Lynn Sheehy
Paul Lanney
C
C
C
1
1
0
Drumagoland Flight
Mark Hughes
Samuel Mcquade
C
C
C
1
1
0
Drumri
Mark Hughes
David Mckenna
C
C
C
1
1
0
Extra Special
James Mcevoy
Archived_Animals Archived_Animals
C
C
C
1
1
0
Furist Fairy
Tom Slattery
Noel Ryan
C
C
C
1
1
0
Golden Field
Walter J Hayes
Walter J Hayes
C
C
C
1
1
0
Grey Mescalero
Salome (Jnr) Brennan
Oliver Brennan
C
C
C
1
1
0
Just Take A Chance
Marie Quigley
Marie Quigley
C
C
C
1
1
0
Kilcurry Diamond
Eileen Duggan [A]
Eileen Duggan
C
C
C
1
1
0
Kingston Bay
John Floody
Dirk Kettelgerdes
C
C
C
1
1
0
Laught Cruise
Tom Slattery
Joseph Treacy
C
C
C
1
1
0
Lethal Lady
Niall Grimes
Padraig Moran
C
C
C
1
1
0
Mullaghmore Reign
Marie Helene Finegan
Marie Helene Finegan
C
C
C
1
1
0
Navilluso Halanta
Tom Slattery
Frederick Wilson
C
C
C
1
1
0
Outdoor Girl
Neal Fearon
William Harrison
C
C
C
1
1
0
Parabug
Ann Marie Mclaughlin
Ann Marie Mclaughlin
C
C
C
1
1
0
Primo Bellissima
Paraic Geraghty
Michael Hoban
C
C
C
1
1
0
Pure Elegance (Ire)
Linda Courtney
Sylvia Varlet
C
C
C
1
1
0
Renard
Wendy Quinlan
Paddy M Quinlan
C
C
C
1
1
0
Rosses Grace
Grainne Ryan
Frank Ryan
C
C
C
1
1
0
Shalom Rocketman
Stuart Clarke
Pauline Clarke
C
C
C
1
1
0
Shalom Tomboy
Stuart Clarke
Pauline Clarke
C
C
C
1
1
0
Stilo Rebel
Tom Slattery
T & L Slattery
C
C
C
1
1
0
Suggs
Paraic Geraghty
Kate Beaumont
C
C
C
1
1
0
Texaco's Babylon Visage
Gerry Traynor
Gerry Traynor
C
C
C
1
1
0
The Nexus
Jack Doyle
Ayumi Kotani
C
C
C
1
1
0
The Pride Of Gloster
Tom Slattery
Sheila Hough
C
C
C
1
1
0
Three Amigos
Christine Moore
Christine Moore
C
C
C
1
1
0
Verace
Mary McShane
Graham Graham Bros
C
C
C
1
1
0
Vivid Diamond
Josephine Guilfoyle
Josephine Guilfoyle
C
C
C
1
1
0
Woodend Bonnie
Denise Prendergast
Denise Prendergast
C
C
C
1
1
0
Babsi
Gillian Walsh.
Patrick Shaw
C
C
C
0
0
Dr Feelgreat
Katriona Greville
Sonia Eigenheer
C
C
C
0
0
Joe Malone
Maureen Brennan
Liam Keogh
C
C
C
0
0
Letts B Serious
Gary Quinn
Lady Camilla Lett
C
C
C
0
0
Minus One
999 Unknown
Gary Quinn
C
C
C
0
0
Montana Crest
Marie Quigley
Marie Quigley
C
C
C
0
0
Newtown Flight (Anglo Euro)
Godfrey Hughes
Godfrey Hughes
C
C
C
0
0
Slaney Pride
Kevin Quinn
Kevin Quinn
C
C
C
0
0
Springarden Clover
Con Mcelroy
Alan Campbell
C
C
C
0
0
Swift Challenge
Judith Hyde
Judith Hyde
C
C
C
0
0
Winter Solstice
Emma Lee
Ronan Lee
C
C
C
0
0
Ballinclover
Gillian Archer Murphy
Gillian Archer Murphy
3
C
C
0
0
Bilboa Beauty
Marie Quigley
Marie Quigley
3
C
C
0
0
Innocents Abroad
Gary Quinn
Timura Stud
3
C
C
0
0
Jojoba
Nick Hill
Xxxx Xxxx
3
C
C
0
0
Rafeehan
Johnny O'connell
Rafeehan Rafeehan Stud
3
C
C
0
0
Sallymount Cherry Blossom
John Floody
Dirk Kettelgerdes
3
C
C
0
0
Silver Night Carraig
Cillian Wright
John Wright
3
C
C
0
0
Carnival Beau
Derek Cullen
Derek Cullen
4
C
C
0
0
Castle Robin
Martha Redman
Linda Courtney
4
C
C
0
0
Diamond Consul (Ihr)
Neal Fearon
Teresa Reilly
4
C
C
0
0
Drumacoon Diamond
Lynn Sheehy
John J Mealiff
4
C
C
0
0
Enigma Light
Anthony Mellett
Iris Kellett
4
C
C
0
0
Frelata
John Wright
John Wright
4
C
C
0
0
John Jameson
Anna Burke
Anna Burke
4
C
C
0
0
Lucky Touch
Brian Mullen
Brian Mullen
4
C
C
0
0
Miley -C
Shane Mcelroy
Con Mcelroy
4
C
C
0
0
Mr Glass
Paraic Geraghty
Michael Hoban
4
C
C
0
0
Oberstown Cassey
Joyce Gaynor
Ruth Gaynor
4
C
C
0
0
Rathcairn Connie
Taylor Vard
Margaret Mangan
4
C
C
0
0
Sallymount T Time
Tom Slattery
Dirk Kettelgerdes
4
C
C
0
0
Shannon Cruise
Patrick Murphy [AA]
Patrick Murphy
4
C
C
0
0
Tamerarra
Nick Hill
Mary mccann
4
C
C
0
0
Thomas Cat
Sally Ann Nolan
Sally Ann Nolan
4
C
C
0
0
Inter Red
Siobhan Carroll
Siobhan Carroll
7
C
C
0
0
Ardagh Lad
Tom Whyte [A]
Emma Duplicate Bourke
8
C
C
0
0
Ebony Matter
Neal Fearon
William Harrison
8
C
C
0
0
Quicksand
Susan McDonald
James Egan
8
C
C
0
0
Riveria
Laurence Dunne
Archived_Animals Archived_Animals
8
C
C
0
0
Erne Gael
Jonathan Richard Jones
Hugh Fitzpatrick
9
C
C
0
0
Marguretta
Linda Courtney
Padraic Corcoran
9
C
C
0
0
Galino Bay
Gary Quinn
Gary Quinn
11
C
C
0
0
Buzz Lightyear
Derek Cullen
Shirley Nightingale
12
C
C
0
0
Oberstown Pepsi
Joyce Gaynor
Joyce Gaynor
13
C
C
0
0
Windgates Clover
Edward Doyle
Edward Cawley
13
C
C
0
0
Newtown Charlie
Jill Revill
Graham Revill
15
C
C
0
0
Sarah Ogue
Kathryn Cooke
Kathryn Cooke
C
3
C
0
0
Clonyrina
Vincent Flood
Vincent Flood
C
4
C
0
0
Cross Park
Michael Murphy
Michael Browne
C
4
C
0
0
Diamond Warrior
Martin Hayden
Martin Hayden
C
4
C
0
0
Imperial Brook
Martin King
Marita Byrne
C
4
C
0
0
Northlands Girl
Michael Floody
Michael Floody
C
4
C
0
0
Stilo Chancer
Niall Grimes
T & L Slattery
C
4
C
0
0
C
Clear
E
Eliminated
F
Fell
R
Retired
W
Withdrawn
TE
Technical Elimination
D
Disqualified