ShowjumpingIreland
Causeway Coast
Show
, 0, Dublin
Leinster
Saturday 12 April 1997
E 0-15
Horse Competition
Fence Height: 0cms
Back to Competitions
Print
Animal Name
Rider Name
Owner Name
Flt1
Time 1
Flt2
Time 2
Flt3
Time 3
H/C
Place
Points
Rider Points
Antigua
Markus Buser
Markus Buser
C
C
C
1
1
0
Balyfore
Claire Neill
Lesley Cranston
C
C
C
1
1
0
Bombastic
Markus Buser
Markus Buser
C
C
C
1
1
0
Cappagh Mill
Kelly McKendry
Michael Howard
C
C
C
1
1
0
Cooley Galaxy
Victoria Clarke
Linda Courtney
C
C
C
1
1
0
Corona Diamond
William Jnr Adair
Alo Mcentee
C
C
C
1
1
0
Cruise The Border
David Conlon
Sean Mccooey
C
C
C
1
1
0
Double Vision
David Conlon
David Conlon
C
C
C
1
1
0
F X Illusion
Martin Mellett
Ballylagan Ballylagan Eqt Ctr
C
C
C
1
1
0
Fairhills Clover
Victoria Clarke
Robert Kirkwood
C
C
C
1
1
0
Hey Day
Janice Dorrans
Janice Dorrans
C
C
C
1
1
0
Hillview Diamond
Trevor Bartlett
Trevor Bartlett
C
C
C
1
1
0
Impulsive
Trevor Mcconnell
Mark Ashe
C
C
C
1
1
0
Ironic
Mark Scullion
James Scullion
C
C
C
1
1
0
Jacksons Fortune
Liam Mcgarry
Patrick Mcgarry
C
C
C
1
1
0
Jewel Stone
Richard J W Smyth
Henry O'neill
C
C
C
1
1
0
Just Jenny
George Newton
Hugh Dunlop
C
C
C
1
1
0
Killy Extra
Gary Mcivor
Gary Mcivor
C
C
C
1
1
0
Killy Hill
Gary Mcivor
Linda Courtney
C
C
C
1
1
0
King Who
Jonathan Mccrea
David Prentice B M W
C
C
C
1
1
0
Knowe Of The Maine
Edward James Duff
James Duff
C
C
C
1
1
0
Laura Luv
Trevor Bartlett
Rowley Elliott Walker
C
C
C
1
1
0
Master Charlie
James Mccloskey
Martin Mccready
C
C
C
1
1
0
Miss Motavator
999 Unknown
Hazel Hogg
C
C
C
1
1
0
Mr Springfield
James Mccloskey
James Mccloskey
C
C
C
1
1
0
Next Step
Philip White
Philip White
C
C
C
1
1
0
Phantasy
Jonathan Mccrea
David Prentice B M W
C
C
C
1
1
0
Premiere
Helen Bond
Helen Bond
C
C
C
1
1
0
Richmond Femme
Richard J W Smyth
Edward Mcginn
C
C
C
1
1
0
Simply Slinky
Carol Henry
George Newton
C
C
C
1
1
0
Steeple Hill
Patrick Mcgarry
Robert Kelly
C
C
C
1
1
0
Superfair
James Mccloskey
Martin Mclaughlin
C
C
C
1
1
0
Terminator Too
Mark Donnan
Marianne Donnan
C
C
C
1
1
0
Windy Miller (Fei)
Monica Mcgowan
Helen Bond
C
C
C
1
1
0
Ozzy Bear
Monica Mcgowan
Helen Bond
C
C
C
0
0
Peninsula Boy
Glenn Leech
Marilyn J Dixon
C
C
C
0
0
Tall Order
Marlene Sykes
Leslie Mcfaul
C
C
C
0
0
Ardicoan
Joseph Marley
Kieran Mckay
3
C
C
0
0
Ballyrobin Paddy
Derek Hickinson
Colin Hickinson
3
C
C
0
0
Lowery Light
Richard J W Smyth
William Lyttle
3
C
C
0
0
Monsanto
David Lockhart
David Lockhart
3
C
C
0
0
Peninsula Taryn
Norma Clarke
Marilyn J Dixon
3
C
C
0
0
Royal Viking
Lisa Smith
Smith Brothers
3
C
C
0
0
Tree Top
Mark Reid
Owen Mcelroy
3
C
C
0
0
Ballylagan Prince
Martin Mellett
Ballylagan Ballylagan Eqt Ctr
4
C
C
0
0
Big White Hope
Danielle Toal
Seamus Curran
4
C
C
0
0
Coyote
Delete Delete
Delete Delete
4
C
C
0
0
Falsetto
Trevor Allen
Maura Mcdonnell
4
C
C
0
0
Harlequin Romance
Victoria J Bowers
Victoria J Bowers
4
C
C
0
0
Hot Chocolate
Xxx Xxxxxxxxxxxxxx
Xxx Xxxxxxxxxxxxxx
4
C
C
0
0
Lets Get Together
Adele Moore
Margaret E Moore
4
C
C
0
0
Millburn Kinglsley
Richard J W Smyth
Gillian Porter
4
C
C
0
0
Mulvin Gypsy Rose
Richard J W Smyth
Noletta smyth
4
C
C
0
0
Orion
Helen Bond
Helen Bond
4
C
C
0
0
Solferino
Paul Caves
Elaine Turtle
4
C
C
0
0
Topolino
Joanne Gibson [AA]
Eddie Mckinney
4
C
C
0
0
Travelling Fashion
Christian Coyle
Fergal Coyle
4
C
C
0
0
Win Or Lose
James Mccloskey
Patrick Kelly
4
C
C
0
0
Oleagh
James Hogg
Edgar Hogg
7
C
C
0
0
Kiri Beau
Kathryn O'Hagan
David S Hazlett
8
C
C
0
0
Last Fling
Elizabeth Mcmaster
Deanna Henderson
8
C
C
0
0
Peninsula Breeze
Monica Gwynne
Marilyn J Dixon
8
C
C
0
0
Lady Jane D'Arcey
John Hamill
John Hamill
9
C
C
0
0
Saffron Sunset
Audrey Hunter
Lynn Lowry
9
C
C
0
0
Ballyskeagh Starlight
Helen Pearson - Murray [AA]
Helen Pearson - Murray
13
C
C
0
0
Biddy Bee
Sereta Violet Hall
Ryan Mckenna
15
C
C
0
0
Ballylagan Misfit
Martin Mellett
Ballylagan Ballylagan Eqt Ctr
19
C
C
0
0
Autumn Leaf
George Newton
Hugh Dunlop
C
4
C
0
0
Extrovert
Julie Caves
Paul Caves
C
4
C
0
0
Laissez-Faire
Paul Caves
Fiona Thompson
C
4
C
0
0
Miss Drumdrawn
Richard J W Smyth
Edward Mcginn
C
4
C
0
0
Simply Steel
George Newton
George Newton
C
4
C
0
0
Sportsfield Mischief
Jacqui Mckinney
Paul Donovan
C
4
C
0
0
Temple Mill
Kelly McKendry
Jennifer Lockhart
C
4
C
0
0
Vision
Jonathan Mccrea
David Prentice B M W
C
4
C
0
0
C
Clear
E
Eliminated
F
Fell
R
Retired
W
Withdrawn
TE
Technical Elimination
D
Disqualified